Статті

Контрагент став платником ПДВ: як уникнути штрафів?

Статтю взято з газети “Платник єдиного податку” № 23/2017

Ми — платники ПДВ. Наш контрагент (покупець) не попередив, що став платником ПДВ, відповідно, складаючи ПН, ми виходили з того, що він є неплатником ПДВ. При цьому тепер покупець вимагає виправити дані у ПН. Виправити помилку можна тільки шляхом складання нової ПН, а це наражає нас на штраф за п. 1201.1 ПКУ.
Чи можна в майбутньому зобов’язати покупця повідомляти про зміну статусу або відшкодувати суму штрафу?

«Технічний борг»: що звідки береться та як ліквідувати

Статтю взято з газети “Платник єдиного податку” № 22/2017

Наше підприємство зіткнулось з труднощами при отриманні в контролюючих органах довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів. Виявилось, що на особових рахунках підприємства обліковується податковий борг незрозумілого походження, який податківці визначають як «технічний борг».
Як з’ясувати, звідки він виник, та як його позбутися?

Виїзна торгівля та єдинник: про що повідомляти податківців

Статтю взято з газети “Платник єдиного податку” № 21/2017

ФОП-єдинник групи 2 здійснює роздрібну торгівлю продуктами харчування у магазині. Влітку він планує додатково займатися виїзною торгівлею сезонними фруктами та овочами. Чи необхідно повідомляти фіскалів про місце провадження діяльності? Який для цього потрібен КВЕД?

Чи ведуть єдиноподатники військовий облік?

Статтю взято з газети “Платник єдиного податку” № 20/2017

Чи зобов’язані вести військовий облік платники єдиного податку, які мають найманих працівників — призовників та військовозобов’язаних (згідно з поданими під час працевлаштування військово-обліковими документами)?

У відрядження на службовому авто: про що варто пам’ятати

Статтю взято з газети “Платник єдиного податку” № 19/2017

Існує безліч варіантів, як працівнику дістатися до місця відрядження. Один з них — скористатися службовим автомобілем. Як відобразити цю подію в обліку, щоб і комар носа не підточив, ви дізнаєтеся з матеріалу.

Як відобразити в обліку ключі ЕЦП

Статтю взято з газети “Платник єдиного податку” № 17-18/2017

Підприємство здійснило витрати на придбання ключів електронного цифрового підпису (далі — ЕЦП) директора й головного бухгалтера для роботи з програмою із заповнення і подання звітності.
Як таку операцію відобразити в обліку?

Дивіденди від єдиноподатника: ставка податку на доходи 9 %

Статтю взято з газети “Платник єдиного податку” № 16/2017

(коментар до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення деяких положень та усунення суперечностей, що виникли при прийнятті Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 23.03.2017 р. № 1989-VIII)