Статті

Мы переехали на бухгалтерский портал ibuhgalter.net

На нашем портале будет интересно всем: и обычному предпринимателю-единщику, и главному бухгалтеру бюджетной сферы. Ведь новый портал состоит из трех разделов, предназначенных для бюджетных и медицинских учреждений, а также для коммерческих предприятий. В каждом разделе — профильные новости, свежие статьи от АСов бухгалтерского учета и информация о готовящихся вебинарах. Регулярно проводится регистрация на вебинары для коммерческих, бюджетных и медицинских учреждений. Читатели же электронных версий газет найдут свои любимые издания в специальном разделе «Журналы».

Скарга на заблоковану податкову накладну

Cтаттю взято з газети “Платник єдиного податку” № 22/2018

На жаль, швидко «врятувати» заблоковані ПН/РК у платників ПДВ не завжди виходить. Часом комісія ДФС після подання письмових пояснень та підтвердних документів відмовляє у реєстрації ПН/РК. Тоді суб’єкт господарювання може скористатися механізмом адміністративного або судового оскарження.

Як оскаржити рішення комісії в адмінпорядку, ви дізнаєтеся з матеріалу.

>> Читати на ibuhgalter.net <<

Перехід з однієї офісної програми на іншу: документальне оформлення та облік

Cтаттю взято з газети “Платник єдиного податку” № 21/2018

Життя не стоїть на місці, і те, що було актуальним учора, застаріває сьогодні. У сфері IT-технологій це виразно простежується. І настає момент, коли підприємству потрібно змінити використовуване програмне забезпечення.
У статті ми розповімо, як оформити таку операцію й відобразити її в обліку.

Помилково подана декларація: як виправити ситуацію?

Cтаттю взято з газети “Платник єдиного податку” № 20/2018

   Підприємство є платником екологічного податку. Під час звітування за І квартал 2018 року ми помилково подали декларацію з екологічного податку не до контролюючого органу за місцем розташування стаціонарного джерела забруднення, а до іншого контролюючого органу, у якому ми також перебуваємо на обліку (за неосновним місцем обліку). Після виявлення своєї помилки ми також подали декларацію до «правильного» контролюючого органу.
Чи потрібно нам щось робити з тією декларацією, що подана за «хибною» адресою?

Как платить ренту за спецводопользование: инструкции фискалов

Статья взята из газеты “Плательщик единого налога” № 16/2018

На любом изломе (исторических эпох, политического строя, личной жизни, правил налогообложения в конце концов) трудно сразу прибиться к тому единственному берегу, по которому придется шагать дальше. Ведь все, что впереди, — неизведанное. И что из него лучше, а что хуже, что правильное, а что ошибочное, наверняка знают (или делают вид, что знают) лишь хитрые дельцы, обращающие даже неопределенность в свою пользу. Фискалы — первейшие из таких хитрецов.

Давайте посмотрим, что они намудрили за то недолгое время, когда с начала года кардинально изменились правила обложения рентной платой за специальное использование воды (далее — рентная плата)
 

НДО пашни в 2018 году: c коэффициентом 1,756 или без?

Статья взята из газеты “Плательщик единого налога” № 13/2018

  Сельскохозяйственный товаропроизводитель — плательщик единого налога группы 4 недавно обнаружил в категории 108.02.04 ЗIР консультацию о том, что при расчете единого налога группы 4 к нормативной денежной оценке пашни, проведенной по состоянию на 1 июля 1995 года, не нужно применять коэффициент 1,756.

В связи с этим возникает вопрос: имеет ли он теперь право откорректировать в сторону уменьшения налоговые обязательства по единому налогу группы 4, рассчитанные на 2018 год?

Було 20 %, стало 7 %: оподатковуємо ПДВ медвироби

Cтаттю взято з газети “Платник єдиного податку” № 11/2018

У 2018 році здійснюємо реалізацію медвиробів, які придбавалися в 2017 році за ставкою ПДВ 20 %. Зараз же ставка становить 7 %.
Чи необхідно коригувати ПК? Які особливості здійснення таких операцій?

Штрафи за порушення ведення касових операцій: розміри та строки притягнення до відповідальності

Cтаттю взято з газети “Платник єдиного податку” № 10/2018

Коли йдеться про відповідальність, то перше, що хочуть знати суб’єкти господарювання, — види, розміри штрафних санкцій, а також те, який орган може їх ініціювати. Розберемося з цим.