Важливе

Новини

23 Лютий 2018

22 Лютий 2018

Статті

Облік компенсації за перевезення пільговиків

Cтаттю взято з газети “Платник єдиного податку” № 7/2018

Підприємство — платник ЄП групи 3 (ставка 5 %), що здійснює міські автобусні пасажирські перевезення, має право на отримання дотації з місцевого бюджету, яка надається як компенсація безкоштовного проїзду пільговим категоріям громадян.
Чи включається ця дотація до доходу платника ЄП?

Податківці «забули» внести вид діяльності до реєстру: наслідки для єдинника

Cтаттю взято з газети “Платник єдиного податку” № 6/2018

ФОП зареєстрований єдинником групи 3 з 24.10.2014 р. У той час види діяльності в Реєстрі платників ЄП не вказувалися. З 01.01.2015 р. до ПКУ було внесено зміни, відповідно яких для всіх єдинників у Реєстрі платників ЄП мають зазначатися види діяльності. Зараз виявилося, що податківці один з видів діяльності (66.22 «Діяльність страхових агентів і брокерів»), який весь цей період здійснювався, не включили до Реєстру платників ЄП.
Як бути зараз? Чи загрожують за це штрафні санкції?

Адміністрування податків-2018: чи всі покращення на краще?

Cтаттю взято з газети “Платник єдиного податку” № 5/2018

Законотворці працюють не покладаючи рук задля покращення законодавчого поля. І хоча протягом минулого року високопосадовці неодноразово обіцяли цього разу не підкладати «під ялинку» платникам податків подарунок у вигляді чергових змін до ПКУ, все ж таки не втримались… У новому році «правила гри» знов змінились (завдяки Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.2017 р. № 2245-VIII). Деякі зміни були очікувані, деякі — навіть довгоочікувані, а ось деякі — несподівані. Проте головне запитання — чи полегшать нововведення життя платників податків? У цьому матеріалі будемо аналізувати «покращення» в частині адміністрування податків.

ПСП-2018: базові правила та приклади

Cтаттю взято з газети “Платник єдиного податку” № 3/2018

ПСП — це певна визначена законодавством сума, на яку зменшується нарахована працівникові зарплата, перед справлянням з неї ПДФО. Відповідно, «на руки» працівник отримає більшу суму (ніж коли ПДФО було утримано з усієї суми нарахованої зарплати), а податковий агент сплатить менше податку до бюджету. Сьогодні ми нагадаємо основні правила надання ПСП та покажемо на прикладах, як її застосувати.