Механізм накладення штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН

Податківці нагадали про механізм накладення штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН.

Порушення платниками ПДВ граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям – платникам ПДВ та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) тягнуть за собою накладення штрафу у розмірах, передбачених п. 1201.1 ст. 1201Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ).

Відсутність з вини платника реєстрації податкової накладної, що підлягає наданню покупцю – платнику ПДВ, та розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН протягом 365 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладення штрафу у розмірі, передбаченому п. 1201.1 ст. 1201ПКУ.

Відповідно до п. 116.1 ст. 116 ПКУ у разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, такому платнику податків надсилаються (вручаються) податкові повідомлення-рішення.

На підставі п. 2 розд. ІІ Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом МФУ від 28.12.2015 р. № 1204 (далі — Порядок № 1204), відповідний структурний підрозділ контролюючого органу складає податкове повідомлення-рішення за формою «Н» — за порушення платниками ПДВ граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, встановлених ст. 201 ПКУ.

Відповідно до п. 9 Порядку № 1204 до податкового повідомлення-рішення додається, зокрема розрахунок штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) із зазначенням у ньому інформації, необхідної для їх визначення.

(за матеріалами загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу Державної фіскальної служби України (ЗІР), категорія 101.30)

 

Комментарии