Чи можна перенести частину щорічної основної оплачуваної відпустки на період, за який в установленому порядку було оформлено листок непрацездатності?

Фахівці Держпраці у Херсонській області надали відповідь на  питання стосовно перенесення частини щорічної основної оплачуваної відпустки на період, за який було оформлено листок непрацездатності.

Повідомляємо, чинним законодавством для працівників, які захворіли у відпустці, передбачені певні гарантії. Зокрема, стаття 78 КЗпПУ передбачає, що дні тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку, не включають до щорічних відпусток. На це є цілком логічне пояснення: відпустка надається працівникові для відпочинку, а хворобу ніяк не можна назвати відпочинком. Тому, якщо під час перебування у відпустці працівник захворіє, відпустка підлягає продовженню на число днів непрацездатності (п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону України «Про відпустки» № 504). У разі продовження відпустки на число днів непрацездатності відпустка для працівника продовжується без перерви.

Тимчасову непрацездатність працівника має бути підтверджено листком непрацездатності (п. 1.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13 листопада 2001 року № 455).

Слід зазначити, що у випадках, перелічених у частині другій статті 11 Закону України «Про відпустки» № 504, відпустка не обов’язково повинна тільки продовжуватися. Її може бути також перенесено на інший строк, що визначається з урахуванням побажань працівника.

Продовжити чи перенести відпустку вирішує сам працівник, а роботодавець має взяти до уваги його побажання. Якщо працівник бажає продовжити відпустку, то вона продовжується без перерви. Якщо ж працівник бажає частину відпустки, що залишилася, перенести на інший час і роботодавець з цим згоден, то цю частину відпустки працівник повинен використати не пізніше 12 місяців після закінчення того робочого року, за який вона надавалася (ч. 2 ст. 12 Закону України «Про відпустки» № 504).

У разі перебування працівника на листку тимчасової непрацездатності по догляду за хворою дитиною щомісячна відпустка не переноситься на інший період та не продовжується.

Комментарии