Документи які повинні надати демобілізовані ФОП (в т. ч. платники ЄП) та самозайняті особи для звільнення від ПДФО, ЄП та ЄСВ

Фахівці ДФС у листі від 07.09.2018 р. № 3889/К/99-99-13-02-01-14/ІПК нагадали, шо під час особливого періоду, визначеного Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", платники ЄСВ, визначені ст. 4 Закону 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі - Заакон № 2464), призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов'язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їх військової служби звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених п. 2 ст. 6 Закону № 2464, якщо вони не є роботодавцями.

Також пподатківці зазначили, що відповідно до п. 7 р. IV Інструкції про порядок нарахування та сплати ЄСВ протягом особливого періоду, ФОП, в т. ч. платники ЄП, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їх військової служби звільняються від виконання своїх обов’язків, якщо вони не є роботодавцями.

При цьому податківці звернули увагу, що зазначені платники звільняються від виконання обов’язків платника ЄСВ, якщо вони не є роботодавцями, з першого календарного дня місяця призову на військову службу під час мобілізації платника до останнього календарного дня місяця, в якому платника було демобілізовано або завершено його лікування (реабілітацію).

Тому у ДФС наголошуть про необхідність протягом 10 днів після демобілізації звернутися до теріторіальних органів із заявою про звільнення від виконання обов’язків платника ПДФОЄП та ЄСВ на час мобілізації та копією військового квитка або копією іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Комментарии