Коли припинення строкового трудового договору припадає на вихідний

Мінсоцполітики у листі від 05.01.2018 p. № 9/0/22-18/134 зазначає, якщо останній день дії строкового трудового договору з працівником припадає на вихідний, то роботодавець повинен видати йому належно оформлену трудову книжку і провести розрахунок з ним у строки, зазначені в ст. 116 КЗпП.

При цьому днем звільнення відповідно до частини другої статті 2411 КЗпП буде останній день, визначений строковим трудовим договором.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 116 КЗпП, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Також, згідно ст. 47 КЗпП, у разі звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу  він зобов'язаний також у день звільнення видати йому копію наказу про звільнення з роботи. В інших випадках звільнення копія наказу видається на вимогу працівника.

 (Лист Мінсоцполітики від 05.01.2018 p. № 9/0/22-18/134)

Популярные статьи по теме

Комментарии