Який порядок оподаткування ПДФО допомоги на поховання, що виплачується з фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України родичам померлого працівника за останнім місцем роботи?

 Згідно з пп.165.1.22 п.165.1 ст.165 розділу IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на поховання платника податку:
     а) будь-якою фізичною особою, благодійною організацією, Пенсійним фондом України, відповідним структурним підрозділом місцевої державної адміністрації, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування України або професійною спілкою; 
      б) роботодавцем такого померлого платника податку за його останнім місцем роботи (у тому числі перед виходом на пенсію) у розмірі, що не перевищує подвійний розмір суми, визначеної в абзаці першому пп. 169.4.1 п. 169.4 ст.169 цього Кодексу. Сума перевищення за її наявності остаточно оподатковується під час її нарахування (виплати, надання).
     Таким чином, якщо допомога на поховання померлого працівника виплачується з фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України за його останнім місцем роботи, то такий дохід незалежно від розміру отриманої допомоги не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб. При цьому, сума виплаченої допомоги відображається роботодавцем в податковому розрахунку за ф. 1ДФ з ознакою доходу «146».

За материалами ЗІР категорія 103.04

Комментарии