Проґавили сплату авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів: наслідки

Відповідно до п. 127.1 ст. 127 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, — тягнуть за собою штраф у розмірі 50% суми податку.

Дії, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, — передбачають штраф у розмірі 75% суми податку.

Відповідальність за погашення суми податкового зобов’язання або податкового боргу, що виникає внаслідок вчинення таких дій, та обов’язок щодо погашення такого податкового боргу покладається на особу, визначену ПКУ, у тому числі на податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов’язків погашення такої суми податкових зобов’язань або податкового боргу, крім випадків, встановлених ПКУ.

Враховуючи вищевикладене, при ненарахуванні, неутриманні та/або несвоєчасній сплаті, несплаті (неперерахування), авансового внеску при виплаті дивідендів до платників застосовується відповідальність у вигляді штрафів, передбачених ст. 127 ПКУ, та пені відповідно до положень ст. 129 ПКУ.

(за матеріалами ГУ ДФС у Тернопільській області)

 

Комментарии