Електронний документооборот: під час проведення планової документальної перевірки надавати документи в електронному виді чи на паперових носіях?

Фахівці ДФС надали коментра з приводу обов’язку надання під час проведення документальних планових (позапланових) виїзних перевірок документів та інформації, в електронному вигляді, в тому числі сканованих копій документів, які створені на паперових носіях.

Відповідно до п.п. 20.1.2 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право для здійснення функцій, визначених законом, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, усіх форм власності у порядку, визначеному законодавством, довідки, копії документів, засвідчені підписом платника або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності), про фінансово-господарську діяльність, отримані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов’язану з обчисленням та сплатою податків, зборів, платежів, про дотримання вимог законодавства, здійснення контролю за яким покладено на контролюючі органи, а також фінансову і статистичну звітність у порядку та на підставах, визначених законом.

Отже, платники податків, які здійснюють ведення документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування (податкових зобов’язань), первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів у електронному вигляді, зобов’язані при проведенні перевірок надати посадовим особам контролюючого органу на їх запит такі документи в електронному вигляді.

(індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 03.10.2017 р. № 2112/6/99-99-14-03-03-15/ІПК)

Комментарии