Якщо з дня реєстрації податкової накладної не минуло 365 днів, як її включити до податкового кредиту з ПДВ?

Податківці роз'яснили порядок включення до складу податкового кредиту сум податку на додану вартість (далі — ПДВ) на підставі:

  • своєчасно зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкової накладних (далі — ЄРПН) податкової накладної, з дати складання якої не минуло 365 календарних днів;
  • документів, визначених п. 201.11 ст. 201 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), з дати складання яких не минуло 365 календарних днів.

Так суми ПДВ відображені у податкових накладних/розрахунках коригування, які були зареєстровані в ЄРПН та які не було включено до складу податкового кредиту протягом 365 календарних днів з дати складання, платник податку може включити до податкового кредиту шляхом подання уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за той звітний період у якому таку податкову накладну було складено (якщо вона була вчасно зареєстрована в ЄРПН), за звітний період, у якому таку податкову накладну було зареєстровано в ЄРПН (якщо реєстрація відбулася з порушенням терміну), з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ, тобто за умови, що з дати складання податкової накладної не минуло 1095 днів.

Якщо платником ПДВ у періоді виникнення права на податковий кредит помилково не були включені до складу податкового кредиту, суми ПДВ на підставі документів, які без отримання податкової накладної дають право на податковий кредит, то такий платник, зазначені суми податку, може включити до складу податкового кредиту шляхом подання за звітний період, в якому виникло таке право, уточнюючого розрахунку (з урахуванням строків давності, передбачених ст. 102 ПКУ).

(індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 06.10.2017 р. № 2167/6/99-95-42-03-15/ІПК)

Комментарии