НБУ продовжує пом’якшення валютних обмежень

Національний банк продовжує лібералізацію валютного регулювання шляхом поступового пом’якшення обмежень на валютному ринку.

Зокрема, Правління НБУ прийняло рішення дозволити здійснювати на підставі індивідуальної ліцензії НБУ купівлю та перерахування іноземної валюти для розміщення за межами України гарантійного депозиту на рахунках міжнародних платіжних систем як банкам, так і небанківським фінансовим установам. Це кошти, які мають використовуватись для забезпечення зобов'язань під час здійснення переказів за кордон. Раніше можливість переказу коштів для розміщення гарантійного депозиту для забезпечення транзакцій мали лише банківські установи-учасники міжнародних платіжних систем.

Окрім того, уточнюється порядок застосування виключень із заборони дострокового погашення кредитів, позик в іноземній валюті, отриманих резидентами від нерезидентів. Під такі виключення підпадають всі види платежів за визначеними кредитними договорами чи договорами позики, тобто платежі за основною сумою з урахуванням процентів та інших платежів, установлених договором.

Окреслені кроки закріплені постановою правління НБУ "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410" від 10.10.2017 р. № 101 і набувають чинності 12 жовтня 2017 року.

(за матеріалами Національного банку України)

Комментарии