Чи можуть слідчі самостійно призначати проведення документальних позапланових перевірок або ревізій суб’єктів господарювання

На сьогодні у Кримінальному процесуальному кодексі України (далі — КПК) відсутні прямі норми щодо повноважень прокурорів та слідчих самостійно або через судові органи призначати проведення документальних позапланових перевірок або ревізій суб'єктів господарювання, а також обов'язку та порядку розгляду слідчими суддями відповідних клопотань, — зауважують у ДФСУ.

У зв'язку з цим питання, які мають врегульовуватися положеннями законопроекту «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законів України (щодо призначення позапланових ревізій, перевірок)» (реєстр. 6482) є актуальними і об'єктивно потребують вирішення.

Також у ДФСУ радять положення глави 181, якою пропонується доповнити КПК, привести у відповідність до ст. 78 «Порядок проведення документальних позапланових перевірок» Податкового кодексу України, у зв’язку з чим по всьому тексту Законопроекту перед словами «позапланової перевірки» доповнити словом «документальної».

(лист ДФСУ від 12.06.2017 р. № 958/2/99-99-23-01-10-1)

Комментарии