Копію якого документа потрібно подати контролерам для підтвердження права власності або права на розміщення господарської одиниці з метою реєстрації РРО

Фахівці ДФСУ роз’яснили копію якого документа необхідно подати суб’єкту господарювання до контролюючого органу для підтвердження права власності або права на розміщення господарської одиниці з метою реєстрації РРО.

Відповідно до глави 2 розд. II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом МФУ від 14.06.2016 р. № 547 (далі — Порядок № 547), для реєстрації реєстратора розрахункових операцій (далі — РРО) суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу, зокрема копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО.

Згідно з абз. 7 п. 2 розд. 1 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом МФУ від 21.01.2016 р. № 13 (далі — Положення № 13), найменування господарської одиниці — найменування, яке зазначене в документі на право власності або користування господарською одиницею.

При цьому абз. 3 п. 2 розд. 1 Положення № 13 визначено, що господарська одиниця — стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.

Частиною першою ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV зі змінами та доповненнями передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи.

Документами при здійсненні операцій з оперативної оренди є:

  • договір, оформлений належним чином;
  • акт прийому-передачі майна (наприклад, передача автотранспорту в оперативну оренду);
  • акт прийому-передачі наданих послуг (оренда автотранспорту).

При передачі автомобіля в оренду орендодавець повинен надати орендареві відповідну технічну документацію на такий транспортний засіб.

Отже, документом, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО, може бути договір оренди, акт прийому-передачі майна або інший документ на право власності або користування господарською одиницею.

(за матеріалами загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу Державної фіскальної служби України (ЗІР), категорія 109.12)

 

Комментарии