Статті

Що робити ФОП-єдиннику, якщо на його особистому картковому рахунку виявилася виручка

Статтю взято з газети “Платник єдиного податку” № 47-48/2016

ФОП — єдиноподатник групи 2 побажав отримати оплату від покупця за безготівковим розрахунком. Продавець запропонував перерахувати або внести готівкові кошти на його картку (карт­рахунок), проте помилково дав реквізити особистої картки (непідприємницького) рахунку.
Чи вважати такі суми виручкою ФОП і як відобразити їх у Книзі обліку доходів?

Чи може ФОП найняти бухгалтера

Статтю взято з газети “Платник єдиного податку” № 45/2016

ФОП — платник ЄП хоче передати ведення податкового обліку професіоналу.
Як правильно оформити відносини з такою особою? Хто повинен в такому випадку підписувати документи і звітність?

 

Здаємо приміщення в оренду: що з податками

Статтю взято із газети “Платник єдиного податку” № 43/2016

Підприємство — платник ЄП групи 3 без ПДВ надає послуги. Збираємося здавати в оренду нежитлове приміщення. Чи не буде це порушенням умов перебування на спрощеній системі? Хто буде сплачувати податок на нерухоме майно та плату за землю?

ПДВ-строки: коли і як застосовуємо

Статтю взято із газети “Платник єдиного податку” № 42/2016

​ПКУ встановлює безліч обмежувальних строків відносно ПДВ. У матеріалі ми допоможемо вам розібратися, в які строки необхідно реєструвати ПН, відображати ПК та багато іншого.

Змінили ставку ЄП: оподатковуємо перехідні операції

Статтю взято із газети “Платник єдиного податку” № 41/2016

Підприємство з 01.10.2016 р. змінило ставку ЄП з 5 % на 3 % та стало платником ПДВ. У вересні було відвантажено товар покупцю, а оплату за нього отримано тільки у листопаді. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ та за якою ставкою нараховувати ЄП?

Несплата ЄСВ з вини банку: як вчинити?

Статтю взято із газети “Платник єдиного податку” № 40/2016

Наше підприємство — платник ЄП віддало в банк платіжне доручення на сплату ЄСВ за серпень 2016 року. Банк не виконав доручення, оскільки в ньому була введена тимчасова адміністрація. Податківці наполягають на повторній сплаті ЄСВ і загрожують застосувати штрафні санкції за несплату податку. Що робити?

Готуємо авто до зими: що потрібно знати бухгалтеру?

Статтю взято із газети “Платник єдиного податку” № 39/2016

Платник ЄП групи 3 з ПДВ (юридична особа) планує здійснити сезонне технічне обслуговування автомобіля «Богдан 2111» для підготовки авто до експлуатації в зимових умовах. Авто використовується для доставки товарів покупцям. За ТО станції техобслуговування сплачено 1800,00 грн (з ПДВ), в тому числі: (1) діагностика та вартість робіт — 1020,00 грн, (2) вартість рідин, що підлягають заміні, — 540,00 грн (з ПДВ), (3) інші запчастини та матеріали — 240,00 грн (з ПДВ). Як відобразити такі операції в обліку?

Квартальна фінзвітність: перехідні моменти

Статтю взято із газети “Платник єдиного податку” № 38/2016

Підприємство перейшло на ЄП з III кварталу 2016 року (група 3 без ПДВ). Ми є суб’єктами малого підприємництва (СМП), але не є суб’єктом мікропідприємництва. У якому форматі подавати фінзвітність?

Повернення на спрощенку протягом звітного року: місія здійсненна

Статтю взято із газети “Платник єдиного податку” № 37/2016

З певних причин єдинникам протягом року доводиться мігрувати зі спрощеної системи на загальну та назад. Це відбувається і з власної волі єдинника, і через непереборні обставини, пов’язані з порушенням умов перебування на ЄП. Податківці ж повсякчас відмовляють у поверненні на спрощенку в ситуації, коли в поточному році єдинник уже працював на спрощеній системі. Хто має рацію, ви дізнаєтесь із пропонованого матеріалу.